Актуелности

Радови у нашем Храму

18.05.2020
Радови се и даље настављају на реновирању и улепшавању нашег Храма. Започели смо много различитих пројеката, док велики број наших парохијана својим личним ангажовањем и несебичном помоћи доприносе да наш Храм буде све лепши и лепши...

Јагоде светог Георгија

24.02.2020
Предавање монаха др Павла Кондића посвећено 800 година самосталности СПЦ у Улофстрому у Шведској.

Епитрахиљ руског светитеља у Улофстрому

26.05.2019
Почетком јуна 2019 године је епитрахиљ баћушке Серафима Вирицког први пут изнешен из Русије и у организацији наше парохије донешен у наш манастир као и Стокхолм, Копенхаген и Гетеборг.

Свете мошти

20.10.2018
Преосвећени Епископ Британско-Скандинавски г. Доситеј свечано је 20. октобра 2018. године предаo парохији Светог великомученика Георгија у градићу Улофстром у Шведској на трајно пребивање кивот са честицама моштију више од педесет руских светитеља.